Respirátor FFP2 NR, bílý - 1ks

Kód: 513
9,70 Kč 8 Kč bez DPH
Skladem

Jednorázový respirátor FFP2 s filtračním efektem min. 95% bránící průniku mikroorganismů (bakterie, viry, spory plísní), jemného prachu a toxických tuhých či kapalných částic zvenku dovnitř a tím chrání dýchací ústrojí uživatele. Uchycení: 2 gumičky za uši; Balení obsahuje: 1 kus; Rozměry: 10,5 x 15,5 cm (pro dospělé); Tvarovatelný pásek na nos: ANO; Země původu: PRC; Barva: bílá; Aktivní filtrace dle certifikace:  FFP2 EN 149:2001+A1:2009

Non medical - jedná se o osobní ochranný prostředek dle nařízení 2016/425 (určeno pro veřejný sektor).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Respirátor je zařízení, které je určeno k ochraně proti částicím z vnějšího prostředí. Dle druhu respirátoru dochází k filtraci částic od prachu až po mikroorganismy a nebezpečné výpary či plyny. V prostoru kořenu nosu je respirátor opatřen kovovým páskem, který stačí stlačit a vytvarovat dle tvaru nosu.

Rozměry respirátoru: 10,5 x 15,5 cm (určeno pro dospělé)

Barva: bílá

Počet ks v balení: 1 (baleno samostatně v ochranném průhledném obalu)

Výrobce: Careable Biotechnology Co., Ltd

U TOHOTO PRODUKTU NENÍ MOŽNOST VRÁCENÍ - ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY - Z HYGIENICKÝCH DŮVODŮ.

JAK O RESPIRÁTOR PEČOVAT?

Respirátor je většinou jednorázová pomůcka, kterou je třeba po použití nebo po kontaminaci zlikvidovat. Pokud nedojde k poškození respirátoru, pohybuje se doba použitelnosti v řádu hodin, většinou vydrží osmihodinovou směnu. Respirátor lze opakovaně sundat a znovu nasadit, ale je třeba manipulovat s ním tak, aby se člověk nedotýkal přední části a nekontaminoval respirátorem povrchy. Respirátor se ovládá za tkanice či za gumičky. Respirátory nejsou určené k dezinfekci.

SPRÁVNÉ NASAZENÍ MASKY

Před prvním použitím je nutná důkladná hygiena rukou pomocí mýdla a teplé vody. Po umytí rukou přiložte vrchní část respirátoru k obličeji a následně přitlačte na obličej jeho spodní část. Když respirátor dokonale přilne k vaší tváři, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržovaly v bezpečné poloze. Správně nasazená ochranná maska musí těsně doléhat k obličeji a má zakrývat ústa, nos i bradu. Muži by měli být oholení, protože brada může způsobit netěsnosti. Při snímání masky se dotýkejte pouze popruhů, ne části, která filtruje vzduch.

Kontrola těsnosti: 

1. Pro vyzkoušení správného těsnění prostředků, položte obě ruce na prostředek a ostře vydechněte.

2. Vyjměte prostředek okamžitě v případě problematického dýchání, nebo při poškození či zdeformování

3. Vyjměte prostředek v případě, že nemůžete dosáhnout řádného utěsnění

4. Pečlivé dodržování těchto pokynů je důležitým krokem pro bezpečné používání prostředku.

UCHOVÁVÁNÍ RESPIRÁTORŮ

Ideálním řešením je uzavřít čisté respirátory do uzavíratelné plastové krabice, která byla před vložením respirátorů dezinfikována. Případně lze vložit respirátory do uzavíratelných igelitových sáčků. Pamatujte však, že při jakékoliv manipulaci s čistými respirátory byste měli mít dezinfikované ruce (případně používat jednorázové rukavice). Výrobek musí být skladován v suchém prostředí při teplotách -30°C až +70°C a vlhkosti menší než 80%. Nepoužívejte po době použitelností nebo při poškození obalu.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Ochrana a desinfekce
Hmotnost: 0.1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: